Warning: gzdecode(): data error in /home/u8945964/public_html/wp-content/themes/proholding/functions.php on line 58
Yabancı Çalışma İzni | TSE Danışmanlık

Yabancı Çalışma İzni

Yabancı İşçi Çalışma İzni

Çalışma İzni Nedir?

Çalışma izni Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan yabancı uyruklu insanların yasa dışı çalışmalarını önlemek ve çalışma güvenliğini sağlamaktadır.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafınca verilen çalışma izni her yabancı uyruklu işçiler izin zorunludur. İşverenlerin işçi alımında yabancı uyruklu işçi çalıştırma imkanının oluşturabilmesi için Yabancı çalışma izni alması zorunludur. TSE Danışmanlık ofisi Yabancı çalışma iznini çıkarmak için danışmanlık ve hizmeti bire bir uygulamaktadır. Zaman kaybetmeden çalışma izni almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Yabancı Çalışma İzni Neden Alınır?

Türkiye sınırları içerisinde çalışmak amacı ile bulunan Türkiye Cumhuriyeti uyruklu olmayan tüm yabancılar için 4817 sayılı resmi kanun zorunluluğu nedeniyle çalışma izni alınmak zorundadır. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen ve denetlenmektedir. Yabancı Çalışma izni olmadan işyerinde yabancı işçi çalıştırmak suç teşkil etmektedir. Yapılan denetlemeler ile yakalandığınız takdirde              bir takım yasalar gereği işçinin sınır dışı edilmesi ve işverene cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.

Yabancı Çalıştırma İzni Nasıl Alınır?

TSE Danışmanlık olarak, işyerinizde çalıştırmak istediğiniz yabancı uyruklu işçiler için siz değerli müşterilerimize çalışma izni almaktayız. Ofisimiz ile iletişime geçtiğiniz zaman müşteri temsilcilerimiz sizlere en iyi şekilde açıklamasını yapıp ve derin şartlarıyla detaylı bilgilendirme yapmaktadır. Çalıştırma izni için uzman kadromuz sizlere yardımcı olmak için gerekli eğitim, kurslar sonucu uzmanlık belgeleri ve sertifikaları bulunmaktadır.

Çalışma Bakanlığı Logo - Yabancı Çalışma İzni Alma

Yabancı Çalıştırma İzni Almanın Şartları Nelerdir?

Yabancının mesleği, Resmi kurum ve kuruluşlarca kayıtlı önc eki bilgileri, İşverenlerin sağlanması gereken yasal şartlarının yeterli olması gerekiyor. TSE Danışmanlık ofisimizin Yabancı çalışma izni alınmasını profesyonel ve kusursuz şekilde gerçekleştiriyor.

Çalışma İzni verilmesinde şu kriterler değerlendirmektedir;

  • İş Piyasasındaki durum incelenmektedir,
  • Yabancının eğitim durumu,
  • Yabancının güvenlik soruşturulması,
  • Yabancının eğitim durumu
  • Yabancının mensup ülkesi,
  • Çalışacağı iş yerinin ülke ekonomisine katkısı ve benzeri

Gibi kriterler değerlendirilip ve Bakanlık uzmanlarınca değerlendirilmeye alınarak karar açıklanmaktadır. Kanun karmaşaları ile Yabancı işçi çalışma izni almak için zorlanıyorsanız TSE Danışmanlık firmamız çalışma izni için hem danışmanlık hem de uygulama hizmeti gerçekleştirmektedir.

TSE Danışmanlık ofisimiz ile iletişime geçebilir, Yabancı çalıştırma izni için talepte bulunabilirsiniz. Güven, memnuniyet odaklı çalışmakta olan firmamız sizlere uzman kadrosu ile profesyonel destek sağlamaktadır.  Sizlere bir telefon kadar yakın olan firmamızın müşteri temsilcileri telefon aramalarınızı bekliyor.

Yabancı Çalışma İzni İletişim

SGK Danışmanlık, İŞKUR Danışmanlık SGK Teşvik Danışmanlık mevzuatlarında danışmanlık ve uygulama hizmeti sunuyoruz.