Resmi Makamlarca Yapılacak Olan Denetimlere Eşlik Edilmesi

Hepimizin bildiği üzere resmi makamlarca yapılacak denetimlere eşlik edilmesi işletmelerin başlıca görevleri arasında yer alıyor. Çünkü bu denetimler sırasında işletme sahiplerine veya yöneticilerine yöneltilecek soruların yanıtlanması veya yasal gerekliliklerin yerine getirmesi noktasında pek çok farklı görev düşüyor. Tabii bir yasal denetim sırasında ne yapılması gerektiğini veya öncesinde nasıl bir yöntemle bu denetimin sorunsuz geçileceği ile ilgili firmamıza danışmak isteyebilirsiniz. Elbette firmamızdan başta SGK danışmanlığı olmak üzere diğer birçok konuda profesyonel destek alabileceğinizi bu noktada ifade etmek istiyoruz. Bunun yanı sıra kurumsal hizmetleri ile firmamızdan alacağınız bu desteğin hayati önem taşıdığını ayrıca vurgulamakta yarar gördüğümüzü belirtmiş olalım.

Resmi Denetimlerde Yapılması Gerekenler

Öncelikle ülkemizde yürürlükte bulunan İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği) standartlarının işyerinde sağlanmış olması, resmi denetimlerde yapılması gerekenler listesinin başında yer aldığı bilinmelidir. Bu çerçevede firmamızdan yine uzman desteği alarak bu denetimleri kanunun emrettiği şekilde yerine getirebilmeniz pekâlâ mümkündür. Tabii konu ile ilgili olarak seminerlerimiz ve bilgilendirme toplantılarımız belirleyici rol oynuyor diyebiliriz. Elbette yine yürürlükte bulunan 5510 sayılı yasa çerçevesinde gelişen sigorta prim teşvik uygulamaları, kıdem tazminatı, emeklilik çalışanın doğum hakkı ile ilgili düzenlemeler bu kapsamda firmalara aktardığımız genel prosedür arasında yer alıyor

Sosyal Güvenlik Danışmanlık Hizmetlerinde İşletmenin Yanında Yer Alıyoruz

Kısa bilgilendirmeler, brifing veya seminer şeklinde gerçekleşen eğitimler sonrasında sosyal güvenlik danışmanlık hizmeti sunduğumuz işletmenin yanında bilfiil yer almamızı sağlıyor. Dolayısıyla bu alanda yalnız olmadığınızın bir kez daha altını çizmek istiyoruz. Dilerseniz bu noktada aralarında resmi makamlarca yapılacak denetimlere eşlik edilmesi konularının da bulunduğu diğer danışmanlık alanlarımızı kısaca maddeler halinde aktarmaya çalışalım.

  • Sigortalı işe giriş ve çıkış işlemleri
  • İş kazası ve meslek hastalıkları
  • Yabancı uyruklu çalışanların sosyal güvenliği ile ilgili konular
  • Yurtdışına işçi gönderimi
  • Aylık prim ve hizmet belgelerinin düzenlenmesi ile ilgili danışmanlık hizmetlerimiz.

Gibi bir takım hizmetlerimizden en üst düzeyde faydalanabilirsiniz. Lütfen başta resmi makamlarca yapılacak denetimlere eşlik edilmesi olmak üzere danışmak istediğiniz konularda kapsamlı bilgi almak üzere web sayfamızda bulunan telefon numaraları üzerinden istediğiniz saatte firmamıza ulaşınız. Sizleri yanıtlamak üzere iletişim hatlarımız sürekli açık tutuluyor.