Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 33 bin işyerine eksik ücret e kayıtdışı denetim yapmaya hazırlanıyor. Denetim için gerekli alt yapı oluşturulurken, SGK denetim hazırlıkları tamamlandı.  2020 Yılının Ocak ayı için Sosyal güvenlik alanında yapılacak denetimler için detaylı bir hazırlık yapıldı. Gerekçede, eksik ücret denetimleri ve kayıtdışı firma denetimleri ile ilgi şu tespitler açıklandı: Sosyal Güvenlik Kurumu denetmenlerince yapılan olan firma denetimleri elektronik ortamda takibi için tasarlanan program ve yazılımların test aşamaları tamamlanmıştır. Program Ankara ve İstanbul şehirlerinde kullanılma açılmıştır. Bunun için firmanıza her an SGK denetmenleri tarafından denetim yapılabilir. Firmanızda Eksik SGK evrakları, yabancı işçilerin çalışma izni, sigortasız işçi çalıştırma gibi yasa dışı yapılan durumlar varsa bunun için yüksek miktarda para cezası alabilirsiniz.

Sizlere SGK danışmanlık hizmeti sunmakta olan TSE Danışmanlık firmamız uzman kadrosu ile firmanızdaki tüm eksiklikleri açığa çıkarıp, hızlı ve profesyonel şekilde çözümlenmesini sağlamaktadır. Yapılan kontrollerin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için SGK denetmenleri tarafınca kullanılan program diğer illerde de kullanılacaktır.

TSE Danışmanlık İle SGK Denetimlerinde Sorun Yaşamayın

SGK kurumlarının veri analizlerini kullanarak, kayıtdışı çalışma ve eksik ücret konusunda risk olduğu düşünülen birçok hizmet sektörü belirlenmiştir. Yapılan bu denetimler bu düşünülen bu hizmet sektörlerine ağırlıklı olarak yapılmaktadır. Firmanız bu hizmet sektörleri aralarında yer alabilme ihtimali bulunabilmektedir. Bunun için TSE Danışmanlık ofisimiz ile iletişime geçebilir, yapılacak olan SGK denetimleri için profesyonel danışmanlık ve uygulama hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.

SGK Denetimleri Yapılacak, SGK Denetimlerine Eşlik Edilmesi Danışmanlık Firması, SGK Denetimleri Ne Zaman Yapılır.

SGK ile diğer kurum verileri kullanılarak yapılan analizler sonucu kayıt dışı çalışma ve eksik ücret konusunda Sosyal Güvenlik Denetimleri 33bin iş yerinin denetiminin yapılmasını sağlayacaktır. Toplam olarak denetim yapılacak işyeri sayısı:60 bin.  2019 Yılında başlatılmış olan prime esas kazançla ilgili uygulamalara yer verildi. Gerekçeye göre, prim esasına dayalı olan ve kazancı %20’nin üzerinde azalan sigortalılara bildirim devlet tarafından yapıldı. Yapılan bildirimler ile toplam 926 bin 469’a yükseldi.

Emeklilere yönelik aylık bağlama bilgilendirici yazıların e-Devlet ve SMS üzerinden ulaşmasının 31 Aralık 2019 tarihine kadar gerçekleştirilmesi öngörülüyor. Diyanet İşleri Bakanlığı ile hizmetler ve Din Yüksek İhtisas merkezlerinde verilen eğitimlerde SGK konularına yer veriliyor.

TSE Danışmanlık firmamız tüm yapılacak olan denetimlere eşlik edilmesini sağlıyor, firmanızdaki eksik ve yasa dışı yapılan işlemlerin düzeltilmesini sağlıyor. Uzman kadrosu ile saha içi SGK danışman personellerimiz ile güvenli ve profesyonel hizmet sunuyoruz. Sizlere bir telefon kadar uzak olan danışmanlık ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.