İşkur IBAN Güncellemesi Nasıl Yapılır?, İşsizlik Maaşı ve Kısa Çalışma Ödeneğini PTT ye gitmeden nasıl alınır?

Son 1 ay’da yaşadığımız Koronovirüs salgını nedeniyle PTT şubelerinde yoğunluk yaşanması nedeniyle PTT’ler geçici olarak hizmete kapalı duruma gelmiştir. PTT şubesinden ödemeler yapılamadığı için işverenler kısa çalışma ödeneği alacakları için İŞKUR IBAN güncelleme, PTT’ye gitmeden kısa çalışma ödeneğini almak?, İşsizlik maaşı hangi banka IBAN numarasına yönlendirildi? gibi sorunların cevaplarını merak ediyor. Bu bilgilerin cevabını almak istiyorsanız, haberimizi okumaya devam etmelisiniz.

İŞKUR IBAN Güncelleme İşlemi

İŞKUR’un web sayfasına IBAN bilgilerinizi güncellemek için tıklayınız butonu eklendi. Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşları alacak vatandaşlar için İŞKUR üzerinden IBAN numarası veya PTT kart numarası girmek için alanlar eklendi. Eğer PTT kartınız varsa kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı PTT kartına yatıyor, yoksa IBAN numaranızı güncellemeniz yeterli olacaktır.

  • PTT kart sahibiyseniz ödemeniz PTT hesabınıza yapılacaktır.
  • PTT kart hesabınız bulunmuyorsa kendi adınıza açılmış banka hesabınıza ait IBAN numarası bildirmeniz halinde ödeme adınıza ait olarak banka hesabına yapılmaktadır.
  • Kimlik bilgileri ve IBAN bilgilerinin uyuşmadığı durumlarda ödemeniz PTT şubelerinden yapılacaktır.
  • Sadece kendi adınıza ait olarak banka IBAN numarasını kaydediniz. Başkasının adına ait olan IBAN numaralarına ödeme yapılmamaktadır.
  • IBAN 26 karakterden oluşmalıdır.
  • IBAN TR ile başlar sayılarla devam eder ve boşluk içermez.
  • IBAN kaydetmek için kutuyu doldurunuz ve IBAN kaydet butonuna basınız.
  • IBAN silmek için IBAN sil düğmesine tıklayabilirsiniz. Sistemde kayıtlı olan IBAN bu sebeple silinmektedir.
TSE Danışmanlık - SGK ve İŞKUR Danışmanlık

TSE Danışmanlık – SGK ve İŞKUR Danışmanlık

E-DEVLET İle İŞKUR Girişi Nasıl Yapılır?

İŞKUR sitesine girip IBAN numaranızı güncellemeniz gerekmektedir. Eğer PTT kartınız bulunuyorsa, PTT numarasını ekleyebiliriz. İBAN veya PTT numarasını güncelleyen vatandaşlarımızın kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşları IBAN numaralarına yatırılacaktır. İŞKUR’un resmi sitesine üyeliğiniz varsa kullanıcı adı ve şifre ile girebilirsiniz. Eğer İŞKUR’a üyeliğiniz bulunmuyorsa E-Devlet şifreniz varsa şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Konu: İŞKUR İban güncelleme, İşssizlik Maaşım hangi ibana yatırılacak, Kısa çalışma ödeneğini nereden alabilirim, PTT şubeleri kapatıldımı, İŞKUR işsizlik maaşı nereden yatırılacak? gibi soruların cevaplarını bu haber kaynağımızda vermiş olduk.