Covid-19 salgınından etkilenen büyük ve küçük işletmeler için Kısa çalışma ödeneği başvuruları sona erdi. Kısa çalışma ödeneği başvurularının %40’ı imalat sektöründen yapıldı.  İmalat sektörü dışarsında olan diğer sektörler arasında toptan ve perakende ticaret, %15, yiyecek hizmet faaliyetleri, %6’tısı eğitim sektöründen başvurular yapıldı.

Çalışan sayılarına göre istatistiklere göre % 51,3 ile 3’ ten az çalışanı olan firmalardan yapılırken ikinci sırada %28’3 ile %4,9 çalışanı, üçüncü sırada %10,8 ile %10-19 çalışanı, dördüncü sırada %6,4 ile çalışan sayıları 20-49, beşinci sırada %1,7 ile 50-99 çalışanı, son sırada ise %1,5 ile 100’den fazla çalışanı bulunan firmalar yer almaktadır.

Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zaman Ödenecek?

Kısa çalışma ödeneği, çalışmadığı süreler için işçinin kendisine aylık olarak ödenmesi sağlanmaktadır. Kısa çalışma ödeneği başvurusu yapanlar için her ayın 5’inde PTT Bank aracılığı ile ödenecektir.  TSE Danışmanlık ofis referanslarımız altında gerçekleştirmiş olduğumuz Kısa çalışma ödeneği ile hiçbir firmamız uğraşmadan tüm işleri firmamızca gerçekleşmiştir.

Kısa Çalışma Ödeneği

Uzman kadromuzun sağlamış olduğu danışmanlık hizmeti İstanbul, Uşak, Gebze ve Bursa’da bulunan şubelerimizce profesyonellik içerisinde hiçbir hata olmadan gerçekleştirilmektedir.

Kısa çalışma ödeneği nedir konusunda ilgili makalemizi okuyarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.