Hayatımızın her alanında kredi kartı ile işlem yapmak mümkün. Kiralarımız, alışverişlerimiz, faturalarımızı kolayca kredi kartı ile gerçekleştirebiliriz. Hijyen ve pratikliği ile nakit paraya alternatif bir ödeme aracı konumundadır. Artık SGK ödemelerimizi de kısa sürede kredi kartı ile ödeyebiliriz. Vatandaşlar kredi kartı ile SGK ödemesi nasıl yapılır? Hangi kredi kartları ile yapılır? gibi soruların cevabını aramaktadır. Bu soruların cevabını ‘Kredi Kartı ile SGK Ödemesi Nasıl Yapılır?’ adlı yazımızda bulabilirsiniz.

 

Kredi Kartı ile SGK Ödemesi Nasıl Yapılır?

 

İşveren olarak çalışanların SGK ödemelerinizi kredi kartı ile kolayca ödeyebilirsiniz. Peki, kredi kartı ile SGK ödemeleri nasıl yapılır? Ödeme işleminizi Sosyal Güvenlik Kurumları yerine e- devlet üzerinden yapabilirsiniz. Site üzerinden ‘Sosyal Güvenlik Kurumu Kart ile Prim Ödeme Uygulaması’ kısmına gelmelisiniz. Uygulamaya git seçeneğinden ödeme yapacağınız sayfaya yönlendireceksiniz. Bu sayfa üzerinde ‘E- devlet kullanıcısı, Sorgu türü, Sorgu tipi ve T.C. kimlik no’ bilgileri yer almaktadır. E- devlet kullanıcısı kısmında kişisel bilgileriniz otomatik olarak doldurulmaktadır. Hangi çalışanınızın ödemesini yapacaksanız o kişinin T.C. kimlik numarasını vermelisiniz. Sorgulama sonuç kısmında ödeyeceğiniz tutarı ve son ödeme tarihini görebilirsiniz.

 

Ödeme planınızı seçmek için sağ altta yer alan devam butonuna basmalısınız. Önünüze çıkan ekranda anlaşmalı olduğu bankaları ve kesilecek tahsilat ücretlerini görebilirsiniz. Akbank, İş Bankası Albaraka Türk, Ziraat, Garanti Denizbank, HSBC Bank, Şekerbank, Odeabank, QNB Finansbank ve Kuveyt Türk bankalarının kredi kartlarını kullanabilirsiniz.